Hakkımızda

EMEKSAN 1969 yılında Yaşar ÇAĞLAYAN tarafından kurulmuştur.

İlk olarak kaporta, saç işleri, kamyon şoför mahalli ve çelik-ahşap karoser imalatı ile faaliyetine başlayan EMEKSAN, 1992 Yılından itibaren Karoser imalatına başlamış, açık ve kapalı çelik kasaların çeşitlendirilmesi yönündeki araştırma ve üretimleri ile alüminyum karoser imalatına da başlanmıştır.

1995 yılından itibaren iç piyasada oluşan talep doğrultusunda  fiberglass soğutucu karoser üretimine de başlanmıştır. Ayrıca karoserlerin fiberglass duvar panellerinin döküm  işleri de EMEKSAN bünyesinde yapılarak, vakum pres sistemi ile birleştirilmektedir.

1997 yılından itibaren de muhtelif marka panelvan tipi araçların isteğe bağlı özel  üretimlerle Motokaravan'a çevrilmesi yapılmaya başlanmış olup, muhtelif marka kamyonet araçlarda monoblog özel kalıp çalışmalarımız sonucunda motorlu karavana dönüşümü sağlanmıştır. Aynı zaman içerisinde römork ve frigofik römork uretimimizde başlamış olup, bu ürünlerimizi her sektöre uygun olarak çeşitlendirip iç ve dış piyasaya sunduk. Günümüz de halen talepler doğrultusunda özel üretim römork yapmaktayız.

1997 yılında karavan üretimine başlarken yurtiçi ve yurtdışındaki karavan sektörü üzerinde ayrıntılı araştırmalar yapılarak, bugünkü üretimimiz olan; Avrupa'da kabul gören model, kalite ve ithal malzeme ağırlıklı karavanlar ortaya çıkarılmış olup bugün de tüm karavan ürünlerimizde yurtiçi ve yurt dışı talepler degerlendirilerek üretimlerimiz devam etmektedir.